Zakończył się Rajd Australii

Źródło: kadr YouTube

Zakończyła się tegoroczna edycja Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC).

Ostatnią imprezą był Rajd Australii, który wygrał norweski kierowca Andreas Mikkelsen jadący samochodem VW Polo WRC. Wcześniej już zwycięstwo tegorocznej edycji WRC zapewnił sobie jego kolega z zespołu Francuz Sebastien Ogier, który w Australii był drugi, ze stratą 14,9 s. Dla Ogiera to już czwarty tytuł Mistrza Świata.

Dwa zespoły Volkswagena rozdzielił wicemistrz, Thierry Neuville w samochodzie Hyundai I20 WRC. Belg ukończył Rajd Australii na trzecim miejscu. Warta odnotowania jest informacja o polskim akcencie w Rajdzie Australii - Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak jadący samochodem Peugeot 208 T16 w klasie WRC 2, zajęli w Australii 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tym samym pożegnaliśmy Volkswageny, ponieważ koncern ten, jak wiadomo, wycofuje się z udziału w tej serii wyścigowej, tnie koszty, zatrudnienie i wszelką działalność poza swoim core biznesem, przygotowując się do wypłaty odszkodowań za paliwowe szwindle na skalę światową.

To wielka strata dla sportu motorowego, porównywalna z wyjściem swego czasu BMW z serii F1, a także z niedawną decuzją Audi o opuszczeniu serii WEC. Umarli królowie, niech żyją królowie! Do WRC wraca Toyota.

 

 

 

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.