Piraci Jej Królewskiej Mości i sportowe kłopoty nc+

Kategorie: 

Źródło:

W nieoczekiwane kłopoty popadła polska platforma satelitarna nc+

Okazuje się, że karty i dekodery tej telewizji były wykorzystywane w Wielkiej Brytanii, aby nielegalnie pokazywac w pubach najbardziej prestiżowe mecze kolejek Premier Ligue. Sprawa dotyczy meczów rozgrywanych w soboty o godzinie 16:00, które zwyczajowo cieszą się największym powodzeniem w mediach i wśród kibiców oglądających transmisje.

Właściciel praw zareagował natychmiast i drastycznie - nc+ straciła prawo do pokazywania tych spotkań. Firma tłumaczy się gęsto, choć jak zwykle mało oficjanie i tak trochę półgębkiem, a wśród jej klientów rośnie niezadowolenie, któremu dają upust na internetowych forach.

Nie trzeba chyba przypominać, ze stosunkowo niedawno nc+ straciła prawa do transmisji ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, a Premiership to - wraz z Ligą Mistrzów - produkt superpremium polskiej platformy. I tak naprawdę jedyny kontent sportowy wart dużych miesięcznych abonamentów.

Ograniczenie w trasmisji bije mocno w wizerunek firmy, a ponadto platforma może spodziewać się wkrótce roszczeń ze strony abonentów.

Platforma stara się kryzys rozwiązać, przynajmniej tak twierdzi... Obiektywnie na to patrząc, nc+ niewielki ma wpływ na to, w jaki sposób wykorzystywane są legalnie kupione dekodery i karty. Ograniczenia licencyjne są jasne i proste - przestępstwa dopuszcza się ten, kto udostępnia zabronione transmisje. W tym przypadku ukarani zostali w zasadzie tylko i wyłącznie klienci nc+.

Na razie nie wiadomo jak i kiedy zakończy się ten spór.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj