Historyczne zwycięstwo Polski z Niemcami w piłce nożnej!

Źródło:
Polska ma wielki powód do dumy - wygraliśmy z Niemcami po raz pierwszy w historii i to aż 2:0. Fakt ten jest zaskakujący tym bardziej, gdyż według statystyk to właśnie reprezentacja Niemiec miała zdecydowaną przewagę nad polskim zespołem.

 

Mecz piłki nożnej między Polską a Niemcami odbył się w ramach eliminacji do Euro 2016. Trudno powiedzieć czy ktoś naprawdę wierzył w zwycięstwo Polaków nad wielokrotnymi mistrzami świata w piłce nożnej - radość z pewnością również byłaby wielka, gdyby doszło chociaż do remisu.

 

Jednak datę 11 października 2014 roku warto zapamiętać, gdyż Polska pokonała Niemców po raz pierwszy w historii, mimo niekorzystnych statystyk. Posiadanie piłki (63% do 37%) oraz strzały (22 do 4), w tym strzały celne na bramkę (8 do 3), były zdecydowanie na korzyść niemieckiego zespołu.

 

W trakcie tego meczu padły dwa bardzo ważne dla Polaków gole - w 51 minucie dokonał tego Arkadiusz Milik a w 88 minucie Sebastian Mila. Niektórzy wciąż nie mogą w to uwierzyć - Polska pokonała wielokrotnych mistrzów świata!

 

 

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.