Derby Manchesteru już dziś!

Źródło: kadr YouTube

Już dziś o godzinie 13.30 rozpocznie się mecz pomiędzy utytułowanymi drużynami piłkarskimi z Manchesteru.

City i United zmierzą się po raz kolejny w swojej historii, ale debiutować będą w derbowym meczu obaj trenerzy: Josep Guardiola i Jose Murinho. Obu znamy z zaciętej rywalizacji, gdy trenowali Barcelonę i Real Madryt i dobrze wiadomo, że nie darzyli się gorącymi uczuciami. Dzisiejszy mecz jest kolejną odsłoną ich przeplatających się karier i życiorysów, ale dołączają do wielkiej historii i niezwykłej piłkarskiej rywalizacji.

Mecze pomiędzy drużynami z Manchesteru mają bardzo długą tradycję. Pierwszy rozegrano jeszcze w XIX wieku, 12 listopada 1881 roku, a drużyny występowały jeszcze pod nazwami Newton Heat (poźniejszy United) oraz West Gorton (City). 3:0 wygrał wtedy Newton Heat. Rekordową liczbę zwycięstw odnotował United, bo aż 71 na 171 spotkań.

Jeśli idzie o pozostałe globalne statystki, to warto pewnie wiedzieć, ze najwięcej występów zaliczył Ryan Giggs (36), a najwięcej bramek (11) strzelił w meczach derbowych Wayne Rooney.

Niezależnie od imponującej historii, dziś na pewno czekają na nas wielkie emocje. Transmisja dostępna na platformie nc+.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj