Sierpień 2016

Rafał Majka w nowym zespole!

Rafał Majka, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji na najlepszego górala Tour de France, zdecydował się na opuszczenie grupy Tinkoff-Saxo.

Polski kolarz wybrał na sezony 2017 i 2018 rozwijający się niemiecki zespół Bora-Hansgrohe, podążając tam za Peterem Saganem. Wydaje się, że obaj utytułowani sportowcy mają pełnić role liderów, co oznacza, że w wielkich wyścigach to inni kolarze będą pracować na ich sukcesy.

 

Taką pozycję Majki zdaje sie potwierdzać szef zespołu Bora, pan Ralf Denk, który podkreślił, że transfery te mają wzmacniać zespół w wielkich wyścigach, a Majkę uważa za kolarza zdolnego do finiszowania w pierwszej piątce największych imprez kolarskich. Co zresztą Rafał Majka udowodnił w Giro d'Italia, dojeżdżając jako piąty w klasyfikacji generalnej.

Rowery dla Bora-Hansgrohe dostarczać będzie Specialized.Miejmy nadzieję, że Rafał Majka dostarczy nam wielu wrażeń w Tour de France 2017. Oprócz historycznych zwycięstw etapowych w roku 2014, chcielibyśmy wreszcie zobaczyć Polaka wstępującego na podium wyścigu na Champs-Élyseés.