Mistrzostwo Europy w biegach przełajowych dla Polki!

Kategorie:

Po cichu, ale bardzo zdecydowanie nadciąga kolejne pokolenie polskich biegaczy, którzy już za parę lat prawdopodobnie mocno namieszają na światowych stadionach, drogach i bezdrożach.

W Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych odbywających się w miejscowości Chia na Sardynii pierwsze miejsce zajęła młodziutka polska biegaczka Sophia Ennaoui. W dokonałym stylu finiszowała przed Niemką Anną Gehring i na jakieś 200 metrów przed metą objęła prowadzenie. Została pierwszą polską Mistrzynią Europy w biegach przełąjowych (w kategorii U23).

To wielki sukces polskiej biegaczki, która jest już przecież właścicielką wielu osiągnięć i wyników, stawiających ją w gronie najlepszych polskich biegaczy i - co najważniejsze - w gronie najlepiej zapowiadających się polskich sportowców w nadchodzących latach.

Sophia była już wicemistrzynią Europy w biegach przełajowych, dwukrotnie wicemistrzynią Europy juniorów w biegu na 1500 metrów, wreszcie zdobyła złoty medal w konkursie Superliga drużynowych mistrzostw Europy na dystansie 3000 metrów.

Dodać należy, że na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio zajęła 10 miejsce na dystansie 1500 metrów, a to naprawdę ostra konkurencja, wymagająca ogromnego wkładu treningowego.